Size Özel Sağlık Turizmi

Dünyada sağlık maliyetlerinin artması, bazı tedavilerin kendi ülkelerinde yapılmaması, ülkeler arasında işbirliğinin artması, ulaşımda kolaylıkların olması, sağlık hizmet kalitelerinin dünyanın farklı bölgelerinde gelişmesi ile; dünyada Sağlık Turizmi kavramı gelişmiştir.

AREN GROUP MEDİKAL TURİZM hizmeti kapsamında siz değerli misafirlerimizi 5 yıldızlı otellerde misafir ediyoruz. Çözüm ortağımız olan BEZMİÂLEM HASTANESİ’nde; herbiri alanında uzman doktorlarımızla, sizleri ev konforundaki hastane odalarımızda konaklatarak, uygulanan tedavinin en güvenli ve en konforlu olacak şekilde sizlere ulaşması sağlanmaktadır.
Bezmiâlem Hastanesi

Çözüm ortaklarımızdan olan Bezmiâlem Hastanesi'nde tüm medikal uygulamalarınız, her biri alanında uzmanlaşmış doktor ve profesörler tarafından yapılmaktadır. 5 Yıldızlı otel konforunda olan Bezmiâlem Hastanesi’nde, tedaviniz süresince uzman hemşireler tarafından sürekli olarak kontrol altında tutulmaktasınız.

Saç Ekimi

Saç ekimi operasyonu; saçları dökülmüş, seyrelmiş, yanmış, yara izi bulunan veya bir bölümde doğuştan saç kökü bulunmayan kişilerin, bu bölgelere yeniden saç çıkışını sağlamak amacıyla yapılan cerrahi müdahaledir.
Saç ekimi operasyonlarında öncelikle kişinin saç analizi yapılır. Bu işlem esnasında sorunlu olan bölge tespit edilir, kişinin saç ekimi yapılacak olan bölgesi çizilir. Sonrasında ise, yeni ekilecek olan saç köklerinin alınacağı, testosteron hormonundan etkilenmeyen bölge (kişinin 2 kulağının arasındaki saç kökleri) belirlenir, bu bölgeye ‘donör alan’ ismi verilir. Buradan toplanan saç kökleri (fue yöntemi) öncelikle özel solüsyonlarda dizilir ve burada bir süre beklemesi sağlanır. Ardından, operasyon yapılacak olan bölgeye, özel bir aletle ekilecek saç kökleri için, doğru açı, yön ve sıklıkta boş kanallar açılır.

Diş İmplant Tedavileri

Yüz estetiğinin bir parçası olan ön dişlerin kaybı; psikolojik ve sosyal problemlere neden olmasının yanı sıra, konuşma bozukluklarına da yol açar. Arka dişlerin kaybı ise; beslenme, sindirim sorunları ve dişlerin kaymasına neden olur. Bu nedenle, çekilen dişlerin yeri doldurulmalıdır ve bu uygulama diş implant tedavisi ile gerçekleştirilmektedir.
Köprü protezlerinin uygulanması için; diş eksikliği olan boşluğa komşu olan dişlerin kesilmesi gerekir. Günümüzde ise, sağlıklı dişlerin kesilmesine gerek kalmadan, çene kemiği içerisine titanyumdan yapılan yapay diş kökleri yerleştirilir. Titanyum kökünün üzerine ise; dişin fonksiyonunu ve estetiğini taklit eden porselen üstyapılar uygulanır. Diş İmplant uygulamaları ile, uzun köprülerin oluşturduğu temizlik zorlukları ve ağız kokuları ortadan kalkar.

Estetik Tedaviler

Daha güzel bir yüze veya vücuda sahip olmak herkesin hakkıdır. Ancak, daha güzel bir yüz veya vücuda sahip olmak, kimi estetik operasyonlarda belli başlı durumları kabul etmiş olmayı da beraberinde getirir. Bu durumların başında; operasyon izleri, kısa süreli de olsa ağrı, acı hissi, operasyon sonrasında daha sıkı önlemler almak, operasyon bölgesini çok daha iyi korumak gelir. Bu riskleri almak istemeyenler Medikal Estetik’ten faydalanabilirler.

Dudak Dolgusu, Yüz Gerdirme, Burun Estetiği, Göğüs Estetiği, Kalça Estetiği vs.